Gruby boss, chudy ziom... czyli jak Samsung nie trafił do mnie ze swoją reklamą LED

Polski oddział Samsunga postanowił poeksperymentować i powierzył promocję swoich nowych monitorów LED pewnemu raperowi (El Gordo) i jego seksownym "dziuniom". Jaki jest efekt?

 

Samsung jako swojej najnowszej reklamy użył hiphopowego teledysku pt. Gruby boss, w którym polski raper zachwala na swój sposób telewizory LED LCD Samsunga. Co więc ma nam do zakomunikowania Samsung w swojej reklamie?

 

El Gordo - Gruby boss

 

A więc idzie to mniej więcej tak...

 

Gruby boss pojawił się na mieście, chudy ziom, a napakowany nieźle...
...ledowy kozak, to mój nowy ziomal...
...sztuki lecą na niego jak wiewiórki na orzeszki...
...nie dziw się, ze twoja panna wpada do mnie na filmy...
...foki piszczą ze szczęścia, bo ma Full HD...
...dziunie mówią, że ma bogate wnętrze...

 

I tak dalej... wszystko podlane mocnymi hiphopowymi rytmami i wijącymi się w takt muzyki atrakcyjnymi "panienkami"... "Gruba opcja - supercienki ekoled na konkretnym wypasie" - takie hasło kończy reklamowy teledysk Samsunga.

 

 

Po obejrzeniu teledysku mam mieszane uczucia. Od strony wizualnej trudno coś zarzucić temu teledyskowi. To solidna robota, bo teledysk nawet wciąga. Tekst piosenki jest zgrabnie ułożony, a promocja produktu nie robi wrażenia zbyt nachalnej. Ale czy Samsung właściwie wybrał grupę docelową dla swoich produktów LED LCD?

Reklama LED Samsunga

 

Do kogo ta mowa?

 

Ciekawe, do kogo trafi ta reklama? Do nastolatków na pewno. To może być hit. Ale to chyba nie nastolatki kupują dzisiaj monitory LED - ten sprzęt możę być dla nich trochę za drogi. A starszych klientów ta reklama może jednak odrzucić. Teledysk El Gordo jest więc interesujący jako eksperyment reklamowy, ale raczej nie przyczyni się do większej sprzedaży produktów. Chyba, że... Samsung inwestuje w tej chwili w takie postrzeganie marki, by za kilka lat dzisiejsze nastolatki kupiły wyświetlacz LED Samsunga. Jeżeli takie było założenie Samsunga to może to być jednak strzał chybiony... bo za kilka lat podświetlenie LED może być zastąpione przez wyświetlacze OLED. A LCD nie będą już cool...

 

Mariusz Koryszewski