Empik przejmuje Merlina - czy to koniec popularnego sklepu internetowego?

Firma Empik, największa sieć księgarni w Polsce (ma ok. 150 salonów), zdecydowała o przejęciu Merlin.pl - jednego z najstarszych i największych polskich sklepów internetowych.

"Finansowy czar" Merlina

 

Merlin.pl powstał w kwietniu 1999 roku. Obecnie oferuje ponad 200 tysięcy produktów (m.in. książki, muzyka, filmy, zabawki, kosmetyki, odzież , artykuły sportowe, multimedia, elektronika). Ponad milion zarejestrowanych klientów i prawie 100 tysięcy zamówień na miesiąc - te liczby na pewno stały się powodem, dla którego Merlin stał się łakomym kąskiem dla Empiku. Przejęcie Merlina ma nastąpić do końca października 2010 roku.

Empik

Jeżeli nie możesz kogoś pokonać, kup go...

 

W ostatnich latach Merlin był głównym konkurentem Empiku w sieci. Złota zasad brzmi - jeżeli nie możesz kogoś pokonać, kup go. Czy Empik pozostawi markę Merlin, czy też połączy Merlina z internetową odsłona Empiku? Miejmy nadzieję, że nie wzrosną ceny i nie spadnie jakość obsługi. Sam czasami kupuję w Merlinie i musze przyznać, że to bardzo dobry sklep internetowy. Oby takim pozostał pod panowaniem Empiku.

Merlin sprzedany - czy z tego skorzysta Gandalf?

 

Jeżeli Merlin zmieni się na gorsze, to zostanie nam jeszcze inny czarodziej - Gandalf (konkurencyjna księgarnia internetowa)...

Via [Parkiet]

Mariusz Koryszewski

Więcej na ten temat przeczytacie w artykułach pt. Empik połączy swoją spółkę internetową z Merlin.pl oraz  Empik pożarł Merlina

 

Czy to dobrze, że Empik przejmie Merlina?
Więcej o: