LG wprowadza nowe telewizory LED LCD z "aktywnym" 3D

LG wprowadziło na polski rynek nowe telewizory 3D - LG LX9500 i LX6500. Telewizory posiadają okulary migawkowe - korzystają więc z aktywnego systemu wyświetlania 3D. Przypomnijmy, że wcześniej LG wprowadziło już na rynek system pasywnego wyświetlania 3D np. testowany przeze mnie niedawno LG 47LD920.

Aktywny system wyświetlania 3D

 

Do telewizorów LG LX9500 i LX6500 zostały dołączone migawkowe okulary, które wykorzystują aktywny sposób wyświetlania treści 3D. LG wcześniej wypuścił telewizory 3D z okularami pasywnym np. w LG 47LD920. Aktywna technologia wyświetlania 3D jest zdecydowanie lepsza i pozwala na osiągnięcie rozdzielczości Full HD.

Podświetlenie i rozmiary

 

Oba telewizory LCD podświetlane są diodami LED. LG LX9500 dostępny jest w przekątnych 47 i 55 cali, Natomiast model LG LX6500 można kupić w rozmiarach 42 i 47 cali. Oba panele są smukłe - mają nie więcej jak 22,3 mm grubości

Ciekawe funkcje - sterowanie ruchem nadgarstka i Multi Picture

 

Bardzo ciekawą funkcją - wbudowaną w model LX9500 - jest system zdalnego sterowania Magic Wand (Czarodziejska Różdżka), dzięki któremu dostęp do wszystkich funkcji można uzyskać za pomocą pilota, obsługiwanego nie tylko przyciskami, ale także gestami takimi jak ruch nadgarstka. Natomiast oba modele - jako pierwsze telewizory 3D na polskim rynku - obsługują standard Multi Picture, który pozwala na wyświetlanie na ekranie TV filmów zarejestrowanych za pomocą kamer 3D bez potrzeby wcześniejszej konwersji w komputerze.

Certyfikat THX

 

Tak jak nowe plazmy LG (o których ostatnio pisałem) tak i te telewizory dostały prestiżowy certyfikat THX i mają wbudowaną funkcję THX Bright Room (dostosowanie jakości obrazu do poziomu oświetlenia w pokoju).

Dobra i zła wiadomość...

 

Dobra i zła wiadomość na koniec. Najpierw ta zła - za telewizory trzeba słono zapłacić. LG 47LX9500 kosztuje ok. 13 tys. zł, a LG 55LX9500 dostaniemy za 16 tys. zł. Trochę mniej kosztują modele LX6500 - 42 cale za 8000 zł i 47 cali za 10 tys. zł. Teraz dobra wiadomość. LG postanowił osłodzić klientom tak duży wydatek i do każdego z nowych telewizorów dodał gratis aparat fotograficzny, robiący zdjęcia w 3D. Czy to wystarczający powód, by wybrać LG?

Mariusz Koryszewski

 

Więcej o: