Wiceprezes Nokii: smartfon z MeeGo będzie przełomem

Niklas Savander z Nokii rozmawiał z serwisem Engadget. Mówił o N8, Symbianie i MeeGo, planach tabletowych (czy raczej ich braku) i przyszłości netbooka Booklet 3G.

Savander, mimo słabych ostatnio wyników firmy, wypowiada się optymistycznie. Mówi o krótko- i długoterminowych planach, chwali własne produkty, przewiduje sukcesy. Potwierdził wcześniejsze doniesienia - N8, choć mocno promowany, to smartfon dla wszystkich, nie zaś najwyższa półka. W najdroższym, prestiżowym segmencie mamy czekać na MeeGo: Nokia przed końcem roku zaprezentuje urządzenie, które ma stać się "kamieniem milowym" wśród produktów firmy. Gorzej natomiast wygląda segment tabletów - Nokia nie ma żadnych konkretnych planów takiego urządzenia, uważając że zbyt duże ekrany, nie pasujące do kieszeni czy dłoni, to nie jest koncepcja, którą warto eksploatować.

Savander kategorycznie zaprzeczył pogłoskom, że Nokia planuje wypuścić smartfon z Androidem, zaś jeśli chodzi o netbooki, to eksperyment z Booklet 3G - mimo wysokiej ceny, na którą branża gremialnie narzekała - miał dać firmie zupełnie nowe doświadczenia z rynkiem PC i urządzenie doczeka się kolejnej iteracji sprzętowej (przypomnijmy: Booklet 3G to 10-calowy netbook z 1,6 GHz Atomem kosztujący w firmowym sklepie ponad 2400 zł).

Tylko skoro jest tak dobrze, to dlaczego zyski spadają, a konkurencja depcze po piętach?

[via Engadget]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: