Przenośny odtwarzać Blu-ray 3D

Samsung przygotowuje ofensywę na rynku Blu-ray, do sprzedaży trafiają nowe odtwarzacze i telewizory, a wśród nich BD-C8000: pierwszy przenośny odtwarzacz materiałów 3D. Dostępność na razie w USA, cena w Amazon.com 450 dolarów.

Odtwarzacz zaopatrzony jest we własny 10,3-calowy wyświetlacz. Niestety, nie da się do niego podłączyć okularów, a więc jeśli zabieracie go w podróż, skazani będziecie na obraz 2D. Materiały 3D odtwarzać można po podłączeniu do zewnętrznego telewizora. Posiada też WiFi, 1 GB wbudowanej pamięci i obsługuje widgety Samsung Apps, dzięki którym możemy skorzystać Facebooka, YouTube, Twittera czy innych serwisów społecznościowych, a także zamienić go w odbiornik telewizji internetowej (Hulu, Netflix).

Obudowę ma podobną do netbooka, obsługuje HDMI 1.4a, zaś akumulator wystarcza na trzy godziny pracy - trochę mało jak na dłuższą podróż. Oprócz odtwarzacza BD-C8000 Samsung zaprezentował odtwarzacze stacjonarne i telewizory do 3D, w tym 50-calowy model PN50C490 o obrazie 720p mający kosztować poniżej 1000 dolarów.

[via Amazon]

Tomasz Andruszkiewicz