Warszawa 1935 - polski film 3D przywraca blask Paryża Północy

Chciałbyś zobaczyć przedwojenną Warszawę, gdy była nazywana Paryżem Północy? Teraz masz możliwość, gdyż stolica Polski została precyzyjnie zrekonstruowana w filmie zrealizowanym w technologii 3D.

Film pt. Warszawa 1935 ma odzwierciedlać ówczesny wygląd stolicy Polski. Pierwsze taksówki, latarnie gazowe, asfaltowe drogi, specyficzne ubrania, ówczesne teatry i kina....

Warszawa 1935 w trzech częściach

 

W filmie - podzielonym na trzy części - oglądamy jeden dzień z życia Warszawy A.D. 1935. Wyruszymy w podróż od Śródmieścia i ulicy Marszałkowskiej przez Ogród Saski i Stare Miasto (część 2) aż po tereny, na których w czasie wojny stworzono getto.

Ponad 2 lata pracy na warszawskiej Pradze

 

Pomysłodawcą tego niezwykłego projektu - wykonanego ostatecznie przez studio Newborn (zlokalizowane na warszawskiej Pradze) - był Tomasz Gomoła. Stworzenie filmu trwało ponad 2 lata. Wiele wysiłku wymagało zebranie dokumentacji, odtwarzanie form architektonicznych i atmosfery tylko w oparciu o fotografie. Twórcy przyznają, że bardzo pomogły im materiały zawarte na stronie warszawa1939.pl.

Najpierw zobaczymy Śródmieście

 

Premiera ma się odbyć wczesną jesienią. Na razie zobaczymy tylko część pierwszą filmu pokazującą Śródmieście Warszawy. Pozostałe dwie części będą miały premierę w następnym roku.

Warszawa 1935

Film będzie dostępny na stronie Warszawa 1935 oraz na Facebooku. Zostanie zrealizowana też specjalna wystawa 3D prezentująca ten film.

Zapowiada się niezwykły film. Chętnie zobaczę w trójwymiarze, jak Warszawa wyglądała w 1935 roku, jeszcze zanim trafiła do niej wojenna zawierucha...

Mariusz Koryszewski

 

Która Warszawa bardziej ci sie podoba?