Asus pochwalił się planowanymi cenami Eee Padów

Prezes Asusa, Jerry Shen, ujawnił plany firmy dotyczące tabletów: podał orientacyjne ceny i terminy wprowadzania do sprzedaży. Zróżnicowana oferta wygląda na dobry pomysł.

Asus będzie oferował różnorodne urządzenia. Pierwszy pojawi się w październiku Eee Tablet, czyli urządzenie z 8-calowym czarno-białym wyświetlaczem. Ma kosztować 300 dolarów. Na przełomie roku zobaczymy EP121, czyli urządzenie z 12-calowym wyświetlaczem, procesorem Intel Core 2 Duo, "dużym" systemem operacyjnym Windows 7 Home Premium. Będzie kosztować około 1000 dolarów - duży udział w koszcie będzie miała zapewne stacja dokująca z klawiaturą, która zamieni tablet w laptopa. W styczniu do sprzedaży wejść ma również Eee Pad z systemem Windows Embedded Compact 7 i 10-calowym wyświetlaczem dotykowym, jego cena nie przekroczy 500 dolarów. Serię zakończy marcowa premiera Ep101TC, czyli 10-calowego tabletu z Androidem, mającego kosztować poniżej 400 dolarów.

Nie wiem czy droższy od netbooka EP121 znajdzie nabywców. Obawy mam również wobec najmniejszego czarno-białego Eee Tabletu: na czytnik ebooków trochę za drogi, wyświetlacz dyskwalifikuje używanie do wideo czy gier. Ale oba środkowe modele wyglądają atrakcyjnie, zaś im większy wybór tym więcej klientów.

[via Engadget]

Tomasz Andruszkiewicz