Picasa 3.8 - integracja z serwisem Picnik i nowy pokaz slajdów

Google właśnie udostępnił najnowszą wersję programu do edycji zdjęć - Picasa 3.8. Najważniejsze nowości to możliwość edycji zdjęć w serwisie Picnik i tworzenie "filmu" ze zdjęć wybranej osoby.

Picnik to serwis do edycji zdjęć onlilne. Google kupił go w marcu, a następnie dołączył do sieciowych albumów Pisaca. W najnowszej wersji programu można jednak edytować fotografie w Picniku także w wersji desktpowej (niezbędne jest jednak połączenie z Internetem).

W Picasie 3.8 poprawiono także dodawanie zdjęć do albumu sieciowego. Dotychczas można było dodawać jednocześnie wiele zdjęć - teraz można "załadować" pełne albumy.

Na blogu Google Photos czytamy jednak, że funkcją z której najbardziej zadowoleni są twórcy programu jest możliwość stworzenia "filmu chronologicznego" ze zdjęć jednej osoby. Polega to na tym, że wybierając fotografię na której ktoś jest oznaczony, mamy możliwość utworzyć pokaz slajdów. Z tą jednak różnicą, że twarz wybranej osoby cały czas będzie znajdowała się w jego centrum. Najlepiej zresztą sami zobaczcie.

Jeśli już posiadacie program Picasa, to powinien on sam zaktualizować się w ciągu najbliższych tygodni (w zależności od ustawień aktualizacji). Bardzo istotnym minusem jest jednak to, że jak na razie, nie przygotowano polskiej wersji językowej. Na stronie Picasa wciąż można pobrać wersję 3.6.

Joanna Sosnowska