Tablet z Chrome OS przed świętami?

W sieci pojawiły się informacje nt. przygotowywanego przez Google tabletu. Ma on mieć solidne parametry, niską cenę i być dostępny miesiąc przed świętami.

Zgodnie z anonimowym źródłem cytowanym przez Downloadsquad, tablet zostanie wyprodukowany przez HTC, co nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę że produkowało ono Nexusa.

Ma posiadać procesor Tegra 2 Nvidii, 2GB RAMu i 32GB wbudowanej pamięci (plus prawdopodobnie slot kart pamięci). Do tego rozdzielczość 1280x720, GPS, WI-FI i Bluetooth oraz oczywiście modem 3G. Można się spodziewać że nie zabraknie również USB.

Zła wiadomość jest taka, że zapewne będzie on dostępny tylko w USA. Google ma zamiar oferować go w porozumieniu z operatorem telekomunikacyjnym Verizon, który znacząco wspiera projekt - co oznacza że użytkownicy podpisujący umowę z operatorem, będą mogli dostać bardzo tanio, a może nawet za darmo. Wydaje się, że Google tym razem zabiera się za sprawę dużo rozsądniej niż w przypadku Nexusa. Ciekawie będzie obserwować starcie jego tabletu z iPadem.

[Downloadquad, via The Register]

Maciej Starzycki