Kombajn do gier 3D w obudowie All-in-one?

Asus wprowadzi na rynek 23,6 calowy komputer typu All-in-one (taki, którego wszystkie podzespoły zamknięte zostały w obudowie monitora), o cechach zblizonych do kombajnów do gier. Nie jest to bynajmniej sytuacja codzienna. Jakby tego mało, komputer będzie także z powodzeniem wyświetlał materiały 3D.

W momencie, w którym już laptopy o przekątnej ekranu 13,3 cali osiągnęły status "komputerów do gier" kwestią czasu było zamontowanie równie mocnych podzespołów w sprzętach typu Net Top, czy All-in-one. Problem w tym, że takie stacjonarne, ciasno zmontowane komputery coraz bardziej przypominają konsole. A jako takie są od nich pod wieloma względami słabsze. Dodatkowo, dalsza rozbudowa, czy wymiana podzespołów na inne jest w przypadku wspomnianych komputerów szczególnie utrudniona.

Niepozorny z wyglądu model EeeTop 2400XVT wyposażony będzie w procesor Intel Core i7-740QM, wydzieloną kartę graficzną Nvidia GeForce GTX z NVIDIA 3D Vision, sześć gigabajtów pamięci RAM, czytnik Blu-ray, 1 TB dysk twardy, port HDMI, USB 3.0, oraz Bluetooth 3.0. Całość zamknięta została w obudowie 23,6 calowego "monitora" z dotykową matrycą FullHD (1920x1080 pikseli), o odświeżaniu sięgającym nawet 120 Hz. To wartość wystarczająca do płynnego wyświetlania obrazu 3D. Można więc śmiało powiedzieć, że najnowszy All-in-one Asusa posłużyć może nie tylko do przygodnych kontaktów z Internetem i prostymi grami, ale wręcz nastawiony jest na bezproblemową obsługę skomplikowanych aplikacji i innych materiałów, również w trzech wymiarach, stereoskopowo.

Może to jednak nie to samo, co konsola podłączona do 50 calowego panelu LCD, ale sama wizja zamknięcia takiej mocy w komputerze, który pozbawiony jest uciążliwej skrzyni jest bardzo kusząca. Problemem jest tu jednak koszt zakupu urządzenia. Sugerowana cena detaliczna ustalona została gdzieś na poziomie 7000 złotych.

Na osłodę dodajmy, że w serii EeeTop 2400 zastosowano także technologię ASUS SonicMaster, poprawiającą jakość dźwięku w paśmie 80Hz - 12KHz, oraz ASUS Super Hybrid Engine, pozwalająca w sprzyjających warunkach przyśpieszyć działanie systemu operacyjnego nawet o 15%.

Dodatkowa zaletą nowych EeeTopów będzie zdejmowana tylna pokrywa, umożliwiająca dodanie lub wymianę kości RAMu. W tym wypadku akurat nie będzie to chyba jednak konieczne.

W serii ASUS EeeTop 2400, która pojawi się w Polsce już w październiku dostępne będą także następujące modele:

Model ET2004A ET2400INT
System operacyjny Windows 7 HP 64-bit Windows 7 HP 64-bit

Procesor

AMD Athlon II X2 220

Intel Core i3-540

Ekran 23,6" FullHD 23,6" FullHD multi-dotykowy
Karta graficzna

ATI Radeon HD5470

NVIDIA G310M

Pamięć RAM

2 GB DDR3 1066 MHz z możliwością rozbudowy

4 GB DDR3 1066 MHz z możliwością rozbudowy

Dysk twardy 320 GB HDD 750 GB HDD

Napęd optyczny

Super Multi DVD w Tray-in

Blu-ray lub Super Multi DVD w Tray-in

Cena 2 999 zł 4 449 zł

Czekamy, z nadzieją na możliwość przeprowadzenia testów.

 

[via ASUS]

Łukasz Cichy