Filmy z PC na TV bez kabli - technologia Wireless Display Intela już w Polsce

Technologia Intel Wireless Display (WiDi) umożliwia bezprzewodową transmisję danych audiowizualnych z komputera do telewizora. Wreszcie będziemy mogli więc przesyłać na telewizor filmy, zdjęcia, słuchać muzyki z laptopa lub grać w gry bez korzystania z kabla.

Co jest do tego potrzebne? Wystarczy zakupić specjalny adapter Netgear Push2TV oraz laptopa obsługującego technologię Wireless Display (np. Toshiba Tecra A11-13Q). Wystarczy podłączyć adapter do naszego telewizora (kablem HDMI lub kompozytowym) i dokonać prostej konfiguracji na laptopie. I już możemy na ekranie telewizora oglądać wszystko to, co dzieje się na naszym komputerze. I to bez żadnych kabli.

Wireless Display

Prosta synchronizacja laptopa z TV

 

Synchronizację ekranu laptopa z ekranem telewizora uzyskujemy jednym guzikiem na klawiaturze lub skrótem na pulpicie.

WiDi - ile kosztuje oglądanie filmów bez kabla?

 

Niestety adapter Push2TV współpracuje tylko z komputerami obsługującymi technologię Intel Wireless Display (a to oznacza konieczność zakupu laptopa z tego roku). Za tę przyjemność zapłacimy prawie 4 tys. zł. 350 zł kosztuje adapter Netgear Push2TV PTV1000, a cena laptopa Toshiba Tecra A11-13Q wynosi 3600 zł. Na razie w Polsce zestaw będzie można kupić jedynie w salonach Komputronik.

Intel WIDi

WiDi - duża wygoda?

 

Hmm, ceny nawet nie są zbyt wysokie. Szkoda tylko, że żeby oglądać filmy z PC na telewizorze bez kabli musimy znowu kupić nowy komputer. Pewną wadą tego rozwiązania jest też brak obsługi rozdzielczości Full HD. Ale ogólnie podoba mi się to WiDi. Nie trzeba już będzie przenosić filmów na pamięciach USB. Proste "odpalenie" filmów na komputerze i automatyczne przekazywanie obrazu na telewizor, to jest to, na co przecież od dawna czekaliśmy.

Czytaj więcej o technologii Wireless Display Intela.

Mariusz Koryszewski