Sony Eclipse - odtwarzacz na energię słoneczną

Hoang Nguyen przedstawił projekt odtwarzacza multimediów, który - zaopatrzony w ogniwa fotowoltaiczne - w dzień byłby przyczepiany przyssawkami do okna, aby ładować wewnętrzną baterię.

Pomysł wydaje się ciekawy nie tylko ze względu na ekologiczność. Odtwarzacz Eclipse, ze sporym, dotykowym ekranem, WiFi i bluetooth, mógłby służyć do synchronizacji i sterowania innymi urządzeniami multimedialnymi Sony: konsole PS3 i PSP już mają WiFi, zapowiadane komputery Vaio mają dysponować oprogramowaniem zamieniającym je w domowe centrum rozrywki, zaś telewizorom linii Bravia nie zaszkodziłby wbudowany procesor i system operacyjny. Całość dobrze mógłby dopełniać poręczny tablet, z którym możemy przejść do kuchni oglądając streamowany telewizyjny program kulinarny lub nie wstając z sofy wybrać filmowy repertuar na wieczór.

W projekcie zgrzytają jednak słoneczne ogniwa - jeśli Eclipse miałoby np. odtwarzać wideo, wydajność obecnie stosowanych jest zbyt niska i trzeba byłoby stosować kable i zewnętrzne źródło prądu, co psuje nieco ekologiczny wydźwięk.

[via Design Blog]

Tomasz Andruszkiewicz