Zadzwoń z Gmaila

Google integruje usługę Google Voice z Gmailem, niestety, na razie dopiero w USA.

Usługa Google Voice uruchomiona przez giganta z Mountain View jakiś czas temu, pozwala m.in. na otrzymywanie połączeń na wszystkie swoje numery na raz, przekierowywanie SMSów na maile, a nawet automatyczne zamienianie wiadomości z poczty głosowej na tekst. Dotychczas usługa była dostępna za pośrednictwem aplikacji na telefony komórkowe.

Wczoraj Google poszedł krok dalej i zintegrował Google Voice z Gmailem, pozwalając wykonywać telefony bezpośrednio z interfejsu poczty. Stawki za telefon są identyczne jak w przypadku aktualnego Google Voice - telefony na terenie USA i Kanady są darmowe, zaś stawki międzynarodowe są dość niskie (np. telefon do polski do 0,02$ w przypadku stacjonarnego i 0,17$ w przypadku komórki).

 

 

Korzystanie z usługi wymaga zainstalowanej wtyczki umożliwiającej rozmowy głosowe i video (tej samej z której korzysta Google Chat). Usługa jest na razie dostępna tylko dla mieszkańców Ameryki Północnej (USA i Kanada), ale firma planuje rozszerzyć ją w przyszłości na inne kraje.

[Google Voice Blog via The Register]

Maciej Starzycki