Korzystasz z IE6? Na Facebooku długo już nie porozmawiasz

Facebook ogłosił, że pracuje nad poprawą stabilności czatu w serwisie. Jedną z przyczyn dla których odmawiał on działania mają być przestarzałe wersje przeglądarek.

Na blogu Facebooka możemy dzisiaj przeczytać, że w ciągu najbliższych tygodni komunikacja na czacie ma się znacznie poprawić. Do tej pory bowiem nie było niczym zaskakującym, jeśli w połowie rozmowy przeglądarka odmawiała posłuszeństwa i trzeba było uruchamiać ją ponownie. Facebook twierdzi, że poprawił "technologię odpowiadającą za komunikację". Oznacza to jednak, że niektóre starsze wersje przeglądarek nie będą już obsługiwać facebookowego czatu.

Wprost wymieniona jest tu przeglądarka Internet Explorer 6 - znajdująca się obecnie na 5 miejscu jeśli chodzi o popularność przeglądarek na świecie. IE6 wprowadzono razem z Windowsem XP 9 lat temu, z perspektywy Internetu jest to już więc leciwy staruszek. Do tej pory podejmowano wiele prób przekonania użytkowników do aktualizacji przeglądarki, łącznie z symbolicznym pogrzebem IE6, na który sam Microsoft przysłał wieniec. Ale IE6 jest wyjątkowo odporny na środki symboliczne, więc może ruch Facebooka zmotywuje użytkowników do zaktualizowania przeglądarki. Obsługa czatu dla IE6 zakończy się 15 września, w dniu, gdy Microsoft ma zaprezentować wersję beta Internet Explorera 9.

Joanna Sosnowska