200 watów z certyfikatem THX - nowe głośniki Logitecha Z623

Kiedy wbudowane głośniki nie dają wystarczająco barwnego dźwięku, a słuchawki to po prostu nie to, zakup dodatkowego systemu audio staje się realną wizją. Logitech postanowił wprowadzić na rynek uniwersalny zestaw, który można z powodzeniem podłączyć zarówno do komputera jak i telewizora - Logitech Z623.

Nowy zestaw to pozbawiony zbytecznych ornamentów system 2.1 o łącznej mocy około 200 watów. Na potwierdzenie tych słów Logitech legitymuje się certyfikatem THX, który został przyznany głośnikom Z623. Według zapewnień producenta potężny głośnik niskotonowy cechuje się rzeczywistą mocą około 130 watów, natomiast towarzyszące mu dwie satelity grają z odpowiednio niższą mocą około 35 watów każda. Sam znaczek THX natomiast informuje, że głośniki spełniają dość rygorystyczne wymogi replikacji dźwięku (dla kin ustalone już w 1982 roku).

Ponadto zestaw posiada aż trzy wejścia audio (dwa jack 3,5mm i RCA, czyli popularny "cinch"), pozwalające na podłączenie kilku urządzeń naraz (na przykład telewizora i konsoli), bez konieczności przepinania kabli za każdym razem kiedy przyjdzie nam do głowy aby ich użyć.

Na jednym z satelitów znajduje się również łatwo dostępna regulacja głośności, basu i włącznik zasilania. A także dodatkowo, wyjście słuchawkowe i alternatywne wejście muzyczne.

Logitech Speaker System Z623 powinien być dostępny w Polsce już od września. Sugerowana cena zestawu waha się w okolicach 720 złotych.

 

[via Logitech]

Łukasz Cichy