Ostra walka Bollywood z piratami

Indyjska firma atakuje strony nielegalnie udostępniające filmy.

Aiplex Software jest indyjską firmą, pracującą na zlecenie przemysłu filmowego. Nowe filmy wydawane są w Indiach w piątek rano, a popołudniu można je już znaleźć na internecie.

Aiplex przeszukuje sieć w poszukiwaniu linków do nielegalnie udostępnionych filmów i wysyła ostrzeżenie właścicielowi serwera. W przypadku braku reakcji ostrzeżenie jest ponawiane - według dyrektora firmy, Girisha Kumara, 95% stron reaguje na takie ostrzeżenia usuwając nielegalnie udostępnione pliki - ci którzy zignorują ostrzeżenie, są atakowani.

Firma przeprowadza na nich tzw. atak DoS (Denial of Service), polegający na przeciążeniu serwera oferującego daną usługę. Kumar powiedział także, że:

Czasami musieliśmy pójść krok dalej, zaatakować stronę i zniszczyć dane, tak aby zapobiec dalszemu rozpowszechnieniu filmu.

Nie da się ukryć, że są to metody zazwyczaj znajdujące się w arsenale hackerów. Wygląda na to, że firma robi wszystko co może, aby usunąć materiały swoich zleceniodawców z internetu. Według słów jej dyrektora, Aiplex współpracuje z ponad 30 studiami filmowymi w Bollywood, oraz ze studiem Fox STAR, wspólnym przedsięwzięciem Star TV i 20th Century Fox, działającym w Indiach.

[The Sydney Morning Herald via The Register]

Maciej Starzycki