W Internecie są już prawie 2 miliardy ludzi

W tym roku przybędzie nas 226 milionów.

 

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny, najstarsza na świecie organizacja międzynarodowa, jedna z organizacji wyspecjalizowanych ONZ, ustanowiona w celu standaryzowania oraz regulowania rynku telekomunikacyjnego i radiokomunikacyjnego opublikowała właśnie dane, z których wynika, że do końca 2010 roku w Internecie będzie ponad dwa miliardy ludzi. To dużo - populacja całej Ziemi to prawie siedem miliardów osób. A to oznacza, że niemal co trzeci człowiek będzie już niedługo podpięty do sieci.

Równie interesujące są inne dane. Aż 162 z 226 milionów nowych (tegorocznych) użytkowników Internetu pochodzić będzie z krajów rozwijających się. Ciekawie robi się dalej - w krajach rozwiniętych już 71% obywateli jest do sieci podpięta. W krajach rozwijających się - tylko 21%. Przekładając to na język praktyki: jeśli zakładać internetowy biznes to tylko w Azji, gdzie potencjalnych klientów będzie po prostu najwięcej.

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny uważa, że dostęp do szerokopasmowego Internetu będzie jednym z najważniejszych motorów rozwoju i postępu cywilizacyjnego w nadchodzących latach.

Szerokopasmowe łącza to kolejny przełomowy punkt, technologia, która dokona transformacji regionów. Dzięki niej powstają nowe miejsca pracy, rośnie ekonomia i produktywność

- powiedział sekretarz MZT Hamadoun Toure.

Radek Zaleski