Designjet HP Z6200 - najszybsza na świecie drukarka wielkości pianina?

HP zaprezentowało jedną z najszybszych drukarek fotograficznych na świecie - Designjet Z6200, oraz pasujący do niej wkład atramentowy HP Vivid Photo.

Designjet Z6200 przeznaczona jest głównie do pracy w małych firmach, takich jak punkty fotograficzne, oraz tych większych, na przykład, studiów projektowych. Jednym z głównych atutów jest wysoka rozdzielczośc wydruku, bo aż 2400 dpi (punktów na cal), oraz naprawdę wysoka prędkość wydruku - do 140 metrów kwadratowych na godzinę.

Jak podają eksperci HP:

Nowy wkład atramentowy zapewnia zwiększoną odporność na zarysowania, lepszy, bardziej jednolity połysk, szerszą gamę kolorów oraz głębszą czerń niż poprzednie atramenty.

Dzięki zastosowaniu systemu drukowania 8-atramentowego Z6200 jest ponoć w stanie oddać skalę barw PANTONE aż w 88% i zmniejszyć zurzucie atramentu względem innych rozwiązań HP nawet o 44%.

Możliwości drukarki Designjet Z6200 sprawdził tester HP, firma Imagic, drukując w dużym formacie fotografie z podróży (w latach 1934-37) amerykańskiej pilotki Amelii Earhart. Aktualnie można ją obejrzeć w hotelu Royal Hawaiian w Wikiki Beach na Hawajach.

Drukarka, a w zasadzie to już ploter, ma być dostępna w dwóch gabarytach - 42 oraz 60 cali, kosztując odpowiednio 11000 i 18900 euro. Nie jest to więc, bynajmniej, rozwiązanie dla domowych smakoszy wakacyjnych wydruków.

[via HP]

Łukasz Cichy