Co dzisiaj pokaże Apple? iLife 11, nowego MacBooka Air i nowy Mac OS X

Dzisiaj odbędzie się konferencja Apple "Back to Mac". Co na niej zostanie zaprezentowane? Dzięki małemu śledztwu w zasadzie wszystko już wiadomo.

Okazuje się, że oficjalne forum Apple to kopalnia informacji. I nie chodzi tu tylko o dyskusje i porady, które na nim możemy znaleźć, ale o możliwość dość prostego odkrycia planów firmy. Jak pisze na swoim blogu Przemysław Pająk:

Adresy poszczególnych działów oznaczone są kolejnymi numerami identyfikującymi. I tak na przykład, dział iPad ma adres 267 http://discussions.apple.com/category.jspa?categoryID=267 , a kolejne nowe produkty mają następujące po sobie numery. Ciągnie się to aż do numeru 276, pod którym znajdziecie forum dotyczące Apple TV http://discussions.apple.com/category.jspa?categoryID=276, czyli ostatniej nowości produktowej od Apple'a.

Co możemy znaleźć odpowiednio zmieniając numery działów?

Na pierwszy ogień idzie nowy MacBook Air - dział 281 - MBA (Need Official Name)

Kolejne działy to kolejne programy z pakietu iLife - czyli iMovie (278)do obróbki filmów, iPhoto (280) do zabawy zdjęciami i GarageBand (279), dzięki któremu będziemy mogli nagrać podcast, czy zmontować nowy kawałek naszej garażowej kapeli.

Na sam koniec tajemniczy projekt, którego nazwy nie zdradzono. Co to może być? Logo eventu pokazuje nam fragment lwa. Pierwsza wersja Mac OS X nazywała się gepard, potem przez pumę, jaguara i panterę doszliśmy do tygrysa i leoparda. Aktualnie mamy śnieżnego leoparda. Wszystko wskazuje na to, że Mac OS X 10.7 będzie lwem.

Oczywiście plotki o tych produktach pojawiały się już od pewnego czasu, sami zresztą o nich pisaliśmy tutaj. Mniejszy MacBook Air wydaje się być dobrym pomysłem, tak samo zresztą, jak nowa wersja systemu operacyjnego - w końcu Snow Leopard wyszedł już jakiś czas temu. No i ciekawi mnie, jakie nowinki pojawią się w pakiecie iLife. Czy Apple uda się nas zaskoczyć swoimi rozwiązaniami?

Mam też nadzieję, że dla osób, które niedawno kupiły nowy komputer Mac będzie możliwość darmowej aktualizacji systemu do nowszej wersji.

[via spidersweb.pl]

Piotr Gnyp