Ruszyła strona "Bezpieczniej w sieci"

Celem nowego serwisu internetowego jest edukowanie użytkowników na temat bezpieczeństwa w Internecie.

Pod adresem Bezpieczniejwsieci.org znajdziemy więc porady na temat bezpieczeństwa telefonów komórkowych, poradniki video i zestaw prostych, pożytecznych dokumentów typu "Jak to zrobić" (jak zabezpieczyć swój komputer, jak chronić dane w firmie)

Niestety w beczce miodu, jest łyżeczka dziegciu - część linków (np do artykułu "Jak chronić swojego Maca?) najzwyczajniej w świecie nie działa. Trochę dziwne jak na w pełni profesjonalną stronę tworzoną przez zespół specjalistów.

Dodatkową działalnością portalu ma być tworzenie dorocznego raportu na temat bezpieczeństwa polskich internautów. W tej chwili nie jest najlepiej: według opracowanego teraz raportu 2/3 internautów przejawia rozmaite ryzykowne sieciowe zachowania (np. ściąga oprogramowanie z podejrzanych stron, czy nie sprawdza czy połączenie z bankiem jest szyfrowane).

Serwis prowadzony jest przez zespół złożony ze specjalistów Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Ministerstwa Gospodarki, Europejskiego Centrum Konsumenckiego i firm PayPal, Kaspersky Labs, Merlin.pl i Nasza-Klasa.

[Na podstawie materiałów bezpieczniejwsieci.org]

Janusz A. Urbanowicz

Więcej o: