Przeglądarka Skyfire "wyprzedana" z App Store

Skyfire pozwala właścicielom iPhone'ów na oglądanie stron z filmami flash. A przynajmniej tym, którym udało się załapać na kupno przeglądarki przed jej "wyprzedaniem".

Okazało się, że produkt jest bardzo popularny, do tego stopnia, że jego popularność stała się problemem dla firmy. Przeglądarka Skyfire stosuje dość prosty trick do obejścia wydanej przez Św Jobsa fatwy na Flasha - odtwarza filmy na swoich serwerach i przesyła je następnie na iPhone'a za pomocą HTML5.

W ciągu 5 godzin Skyfire stał się numerem 1 w iPhone'owym box office i zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii programów. Ewidentnie są jeszcze ludzie, którzy cenią sobie możliwość oglądania filmów wystawionej w tej przestarzałej technologii.

Tylko że serwery Skyfire mają pewne granice wydajności. Granice, do których doszły w ciągu kilku godzin od momentu rozpoczęcia sprzedaży przeglądarki. W momencie, kiedy serwery zaczęły robić metaforycznymi bokami i spoglądać smutno na swoich administratorów firma Skyfire postanowiła zatrzymać sprzedaż i w App Store pojawił się duży czerwony znaczek "WYPRZEDANE".

Kolejni chętni na oglądanie Flashowych filmów na swoich iPhone'ach muszą poczekać, aż Skyfire dorzuci trochę serwerów. Aplikacja ma wtedy znowu pojawić się w App Store.

Ciekawe na jak długo.

[Skyfire Blog, via CNet]

Leszek Karlik

Więcej o: