Asus Disk Unlocker pozwoli korzystać z dysków większych niż 2 TB

Podczas gdy technologia produkcji dysków twardych już relatywnie dawno minęła barierę 2048 GB pojemności, nadal spora cześć użytkowników nie jest jej w stanie przełamać ze względu na wykorzystywany system operacyjny.

Najwidoczniej Asus postanowił nie czekać dłużej i dzięki wsparciu programistów wyszedł z konkretną propozycją do użytkowników swoich płyt głównych. Jeśli wierzyć producentowi, aplikacja Asus Disk Unlocker otwiera dostęp do nieosiągalnych dotychczas połaci dysku twardego, nie ingerując jednocześnie w system operacyjny i bez konieczności posiadania tytułu inżyniera informatyki. To bardzo miły gest ze strony Asusa.

Nam wydaje się najciekawsze, że na wsparcie mogą liczyć nie tylko właściciele najnowszych i najbardziej zaawansowanych płyt głównych Asusa, ale także i tych bardziej leciwych. Lista konkretnych, obsługiwanych przez aplikację chipsetów znajduje się na stronie Asusa. Na niej można także za darmo pobrać Disk Unlockera.

Dodatkowo, producent obiecuje, że aplikacja będzie działać zarówno z dyskami, które obecnie znajdują się w sprzedaży, jak i z tymi, które jeszcze nie powstały.

Wada? Póki nie przetestujemy aplikacji wydaje się istnieć tylko jedna. Aby aplikacja mogła pomóc użytkownik musi posiadać komputer zbudowany na płycie głównej Asusa.

 

[via Asus]

Łukasz Cichy

Więcej o:
Komentarze (1)
Asus Disk Unlocker pozwoli korzystać z dysków większych niż 2 TB
Zaloguj się
  • Gość: Rzopa

    Oceniono 2 razy -2

    Gó^Huzik, nic z tego. Mój chipset (Intel P35) znajduje się na liście kompatybilnych, a instalator nagle pyskuje, że "Tylko ASUS". członek im w odbytnicę, ruskim pleśniakom :P

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX