Pedofilski przewodnik na Amazonie

"Prawdziwi pedofile kochają dzieci i nigdy by żadnego nie skrzywdzili" - taką opinię wygłosił Phillip R. Greaves II w telefonicznym wywiadzie, którego udzielił BBC 10-go listopada. Był to komentarz na zbyt, jego zdaniem, negatywną reakcję ludzi dotyczącą książki, którą napisał i sprzedawał na portalu Amazon.com

CNN podał, że "The Pedophile's Guide to Love and Pleasure: A Child-Lover's Code of Conduct" pojawił się na Amazonie 28-go października i został usunięty wczoraj. Książka, która ukazała się, ma charakter instruktażowy; wg autora ma za zadanie pomóc wyznaczyć pedofilom granice, których nie wolno przekraczać. Przekroczeniem granicy, powtarzając za Przewodnikiem, jest stosunek seksualny z dzieckiem, natomiast dotykanie go i całowanie już nie. Warto odnotować, że "poradnik" nie został umieszczony w serwisie Amazon przez jego pracowników. To sam autor skorzystał z opcji dodania swojej twórczości do innych e-booków znajdujących się w zasobach sklepu.

Reakcji użytkowników sieci nie trudno się domyślić: ponad 2000 wpisów oburzenia pojawiło się pod samym artykułem, a na Facebooku powstały dwie strony nawołujące do bojkotu portalu Amazon w związku z wystawianiem książki. Według Greavesa, obraz pedofilów podawany przez media jest wypaczony, a sami chorzy są stawiani pod pręgierzem opinii publicznej i nikt nie stara się im pomóc. Nasz "dobry Samarytanin" i obrońca zwyrodniałych praktyk mówi o sobie, że jest emerytowanym salowym, który zrezygnował z zawodu, z powodu nasilającej się depresji.

Portal Amazon doczekał się również użytkowników, którzy bronią go powołując się na wolność słowa, tłumacząc, że bez względu na czyjeś motywacje czy prywatne opinie, najważniejsza jest wiedza i powinno się dopuszczać każdą możliwą informację do publikacji.

Ciekawe stanowisko przedstawili również zwolennicy teorii spiskowych (całkiem niegłupie); oto Amazon, na prośbę FBI pozwolił wystawić tę książkę, żeby ułatwić namierzenie i rejestrację, lub aresztowanie pedofilów.

A jakie jest Wasze stanowisko; powinno się dopuszczać podobne publikacje do legalnej sprzedaży, w imię wolnego dostępu do wszelkiej informacji, czy bezwzględnie tępić podobne praktyki?

 

Jarosław Senator