QSD8672 Snapdragon - jeszcze go nie ma, a już trafia do lamusa

Qualcomm wypuści niedługo na rynek układ 1.5 GHz QSD8672 Snapdragon, po to by zaraz potem wypuścić 28nm Snapdragon MSM 8960. Sami o tym poinformowali, spychając pierwszego Snapdragona do lamusa jeszcze przed premierą.

Qualcomm z niezrozumiałych przyczyn ogłosił informację o pracy nad niebawem dostępnym Snapdragonie MSM 8960, grzebiąc tym samym szansę na wysoką sprzedaż lada moment wchodzącego do sprzedaży QSD 8672. Ten pierwszy będzie pięć razy bardziej wydajny i będzie wymagał do 75% mniej energii od QSD. Do tego będzie wyposażony w Bluetooth, Wifi, GPS i radio FM plus modem wielozakresowy LTE/3G i czterokrotnie wyższą moc grafiki od standardów obowiązujących w obecnych rozwiązaniach. Ukaże się w połowie 2011 roku.

Drugim punktem zbioru ogłoszeń, z jakim wystąpił Qualcomm była moc GPU. Chip będzie oferował grafikę na poziomie Xbox-a 360 lub PS3 (seria Adreno 300). Jak widać, moc nowego Snapdragona oferuje jakość niemalże konsoli w smartfonie; tylko czekać aż w wyniku wyścigu technologicznego wszystkie rozrywki multimedialne zleją się w jedno uniwersalne urządzenie, do tego mobilne.

źródło: engadget

Jarosław Senator