Anty-Facebook - Diaspora - zaczyna wysyłać zaproszenia

Nowy serwis społecznościowy Diaspora, który ma być wszystkim tym czym nie jest Facebook, rozpoczął wysyłanie zaproszeń do testowania wersji alfa.

Zerowy projekt Diaspory uruchomiony został w połowie września. Czym ma się różnić od Facebooka? Poszanowaniem prywatności użytkownika. Serwis ma funkcjonować na zasadzie łączenia danych z poszczególnych komputerów (trochę na zasadzie działania P2P), przez co dane mają być przesyłane między konkretnymi osobami, a nie umieszczane w jednym miejscu na wiek wieków, jak ma to miejsce w przypadku Facebooka. Diaspora ma mieć charakter open source, co oznacza, że udostępni swoje API, aby zewnętrzni programiści mogli poprawiać kod lub pisać własne aplikacje.

Teraz Diaspora uruchamia wersję alfa serwisu i zaczyna wysyłać zaproszenia pierwszym testerom. Jeśli chcecie do nich dołączyć, możecie zapisać się na listę na stronie Join Diaspora.

Serwis zapowiada się całkiem interesująco.

 

Diaspora ma funkcjonować na zasadzie łączenia danych z poszczególnych komputerów (trochę na zasadzie działania P2P), przez co dane mają być przesyłane między konkretnymi osobami, a nie umieszczane w jednym miejscu na wiek wieków, jak ma to miejsce w przypadku Facebooka. Diaspora ma mieć charakteropen source, co oznacza, że udostępni swoje API, aby zewnętrzni programiści mogli poprawiać kod lub pisać własne aplikacje.