Monitory Koda AVT-800T

KODA wprowadziła do swojej oferty duże 47-cm monitory podstawkowe AV-800T. Są one idealnym rozwiązaniem dla mniejszych i średniej wielkości pomieszczeń (nawet do 30 m2), w których z różnych przyczyn nie mają zastosowania kolumny podłogowe, a użytkownikowi zależy na świetnej dynamice, silnym i głębokim basie oraz wypełnieniu przestrzeni dźwiękowej pokoju.

Zastosowanie specjalizowanego, nisko-szumowego portu bassreflex, który umieszczono na przedniej ścianie obudowy, nie tylko zapewnia odczuwalne zwiększenie zasięgu niskich częstotliwości, lecz także ułatwia ustawienie kolumn w pomieszczeniu, umożliwiając ich maksymalne zbliżenie do tylnej ściany pomieszczenia.

Obudowa monitorów Koda AV-800T jest prosta i jednocześnie elegancka. Przedni panel w czarnym fortepianowym kolorze idealnie komponuje się z nowoczesnymi płaskimi telewizorami.

Wysokiej klasy aluminiowa kopułka przetwornika wysoko-tonowego charakteryzuje się detalicznym i sterylnym dźwiękiem. Aluminiowa membrana woofera jest bardzo sztywna i  lekka i zapewnia tym samym bogate, nasycone brzmienie oraz silny, zdefiniowany, szybki bas. Przetworniki przykryte są metalową maskownicą dyfrakcyjną, która rozprasza dźwięk, zwiększając przestrzenność sceny dźwiękowej.

Solidne, pozłacane terminale głośnikowe akceptują złącza bananowe. Wysoka efektywność pozwala na bardzo dobrą współpracę z większością wzmacniaczy dostępnych na rynku.

Kolumny KODA AV-800T dostępne są w dwóch modnych wykończeniach kolorystycznych: Wenge i Czarny.

Na rok 2011 KODA planuje uzupełnienie AV-800T o kolumny podłogowe, głośniki efektowe i centralny.

Dane techniczne:

- Konstrukcja: kolumna podstawkowa, 2-drożna, przedni bassreflex

- Głośnik wysokotonowy: 25,4 mm; cewka 25,4 mm

- Głośnik średnio-niskotonowy: 165 mm; cewka 25,5 mm

- Średnia impedancja: 6 Ohm

- Pasmo przenoszenia: 48 Hz - 20 kHz

- Efektywność: 86 dB

- Zalecana moc wzmacniacza: 60 - 120 W

- Waga: 16,5 kg / para

- Rozmiar w mm (WxSxG): 470 × 210 × 300

Cena: 799 zł para