Wtyczka do Chrome eksportuje kontakty z Facebooka

Wtyczka do przeglądarki Chrome pozwala na "wydobycie" danych kontaktowych z Facebooka, do tej pory skrzętnie tam przechowywanych.

Facebook i Google od pewnego czasu spierają się o "wolność danych użytkowników". Wszystko zaczęło się od tego, że Google przestał umożliwiać import kontaktów z Gmaila do serwisu społecznościowego Zuckerberga.  W odpowiedzi Facebook całkowicie usunął pocztę Google z listy usług pozwalających sprawdzić kto ze znajomych ma już swoje konto.

Sprawa ma oczywiście szerszy kontekst, jakim jest zatrzymywanie u siebie naszych danych. Kontakty umieszczone na Facebooku mają pozostać na Facebooku. Cóż - to może się właśnie zmienić. Serwis TechCrunch opisał bowiem wtyczkę do przeglądarki Chrome, która pozwala na wyeksportowanie pełnej listy kontaktów - łącznie z adresami e-mail, stronami www, telefonami naszych znajomych. Zapisać można (w pliku Excela albo w Gmailu) wszystkie te informacje kontaktowe, które udostępniamy.

Wtyczka faktycznie działa, choć eksport danych może zająć dłuższą chwilę, jeśli macie naprawdę duże grono znajomych. Kolejny ruch w sporze należy do Facebooka.

Więcej o: