CES 2011: Canon prezentuje różne kolorki aparatów do kieszonki

Canon na targach nie próżnuje i prezentuje swoją nową linię kompaktowych aparatów fotograficznych w bardzo ładnych kolorach.

Zaprezentowano 5 nowych aparatów PowerShot z serii A. Ich głównymi cechami są: smukłość obudowy i szeroko pojęta "stylowość".

Aparaty reklamowane jako kieszonkowe zaskakują jednak swoimi parametrami. Modele PowerShot A3200 IS, A2200 i A1200 posiadają stabilizator obrazu, dostępny zarówno podczas robienia zdjęć jak i nagrywania filmów w rozdzielczości 720p, szerokokątny 28mm obiektyw, funkcję Smart Auto która dostosowuje ujęcia do optymalnych ustawień i funkcję redukcji rozmycia. Jak chwali się producent, wszystkie aparaty zostały wyposażone w procesor DIGIC 4 zapewniający wyjątkową szybkość wykonywanych operacji.

Dla osób ceniących sobie jak najlepszą jakość zdjęć polecany jest model PowerShot A3300IS, który rejestruje zdjęcia w rozdzielczości 16 megapikseli i posiada 5-krotny zoom optyczny.

Osoby początkujące, które stawiają swoje pierwsze kroki w fotografice cyfrowej, powinny zainteresować się modelem PowerShot A800. Charakteryzuje się wyjątkowo prostą obsługą i posiada technologie zastosowane w pozostałych modelach.

Trzeba przyznać, że aparaty wyglądają całkiem ładnie, a ich specyfikacja powinna zaspokoić nawet tych wybredniejszych. Z pewnością też taki różowiutki aparat będzie ciekawym prezentem dla kogoś bliskiego.

 

[za Canon]

Adam Magdziak

Dowiedz się więcej o targach CES 2011