Zobacz pierwsze zdjęcia tabletu HP Topaz z systemem WebOS. Będzie też Opal

Powiem szczerze, że pisząc na temat promocji Samsunga Galaxy Tab we Włoszech nie spodziewałam się, że coś mnie jeszcze dzisiaj w temacie tabletów zaskoczy. A jednak!

Serwis Engadget dotarł do pierwszych zdjęć tabletu HP, pracującego w oparciu o WebOS, którego premiera ma mieć miejsce 9 lutego podczas konferencji prasowej producenta.

Na zdjęciach widnieje HP Topaz - tablet mający oferować dotykowy ekran o przekątnej 9-cali. Z fotografii można wywnioskować także, że urządzenie będzie posiadało kamerkę do połączeń wideo, port micro USB oraz wbudowane głośniki.

Producent ma także zaprezentować drugi model - o nazwie kodowej Opal, który będzie się mógł pochwalić wyświetlaczem o przekątnej sięgającej 7 cali. Wszystko wskazuje także, ze Opal dostepny będzie w trzech wersjach: z WiFi (bez 3G), z 3G oraz z LTE - wszystkie mają trafić do sprzedaży we wrześniu.

Według wstępnych informacji Topaz, większy z modeli, ma się pojawić na rynku wcześniej, ale dokładnie nie wiadomo kiedy. Niemal pewne jednak, że oba urządzenia bedą pracować dzięki procesorom o częstotliwości taktowania 1,2 GHz.

Na więcej szczegółów na temat tabletów HP przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać - być może właśnie do 9 lutego, czyli do konferencji prasowej producenta. Miejmy jednak nadzieję, że wcześniej pojawią się kolejne przecieki.

A jak podoba sie Wam HP Topaz?

HP Topaz

 

Katarzyna Pura

Tabletowo.pl