Google uruchomi klona Groupona?

Google pracuje nad własnym serwisem zakupów grupowych, na razie znanym pod nazwą Google Offers.

Źródłem tych doniesień jest serwis Mashable. Najwyraźniej Google postanowił stworzyć własnego klona Groupona, będącego najbardziej popularnym serwisem zakupów grupowych na świecie.

Doniesieniom smaczku dodaje fakt, że pod koniec ubiegłego roku koncern z Mountain View bardzo starał się kupić Groupona. Spekulowano o ofertach sięgających od 2,5 do 6 miliardów dolarów. Żadna z nich nie została jednak przyjęta.

W efekcie tego Google pracuje nad własnym serwisem. Z konspektu przedstawianego przez Mashable wynika, że Google Offers ma być właściwie dokładną kopią Groupona. Dokładniej o zasadach działania serwisów z zakupami grupowymi już pisaliśmy, ale przypomnijmy najważniejsze założenia. Użytkownicy otrzymywać będą newsletter z ofertami zniżek na usługi znajdujące się w ich okolicy. Jeśli wystarczająco duża ilość osób będzie zainteresowana rabatem, transakcja dojdzie do skutku, a kupon ze zniżką można będzie zrealizować w przeciągu określonego czasu.

Po co koncernowi serwis z zakupami grupowymi? To proste, by wyświetlać w nim reklamy. Zakupy grupowe cieszą się ogromnym powodzeniem, a sam Groupon określony został przez prestiżowy magazyn Forbes mianem "firmy rozwijającej się najszybciej w historii". Co Google Offers zaproponuje z kolei potencjalnym użytkownikom, czym chce się różnić od Groupona? Na szczegóły przyjdzie nam jeszcze najwyraźniej poczekać.