Czterech młodszych braciszków pojawi się w rodzinie Samsung Galaxy

Kto by nie chciał telefonu Galaxy S? Choć, to nie jest dobrze postawione pytanie. Powinno być raczej - kogo stać na Samsunga Galaxy S. No właśnie. Dla tych, którzy nie podskoczyli z radosnym "mnie!" producent przygotował czterech młodszych bracisków z serii Galaxy.

Samsung zapowiedział dziś modele Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio oraz Galaxy mini. Każdy z wymienionych różni się ponoc od pozostałych czymś oprócz koloru obudowy.

JK Shin, prezes Samsung Mobile Communications Business powiedział:

Tworząc linię smartfonów Samsung GALAXY chcieliśmy rozwinąć zalety, które sprawiły, że Samsung GALAXY S stał się takim hitem (sprzedano 10 milionów aparatów w ciągu 7 miesięcy - przyp.red.), jednocześnie uróżnorodniając ofertę. Każde urządzenie oferuje coś wyjątkowego, zakładając, ze każdy użytkownik jest oryginalny i oczekuje że kontakt z mobilnym urządzeniem będzie łatwy i przyjemny.

Jak podaje producent, wszystkie modele pracują w oparciu o system operacyjny Android.

Ace ma być dedykowany młodym i odnoszącym sukcesy. w największym stopniu przypomina Galaxy S. Wyposażono go w 800 MHz procesor, 3,5 calowy wyświetlacz o rozdzielczości HVGA i łącza bezprzewodowe.

Obły Fit ma się okazać odpowiedzią na potrzebę łaczenia funkcji biznesowych z portalami społecznościowymi. Telefon został wyposażony w procesor o taktowaniu 600 MHz, 3,31 calowy wyświetlacz o rozdzielczości QVGA, 5 megapikselowy aparat i komplet łączy.

Samsung GALAXY Gio ma być klejnotem w ofercie. Konstruktorzy szczególnie przyłozyli się do wyglądu telefonu, łacząc go z możliwością długotrwałego pozostawania w sieci. Wewnątrz znajdziemy 3,2 calowy wyświetlacz HVGA. Niestety, brak informacji odnośnie procesora.

Model mini ma się szczególnie spodobać modnej młodzieży, która ponad wszystko przedkłada możliwości "komunikacyjne" telefonu. Producent ogłosił go najlepszym pierwszym smartfonem. Wewnątrz aparatu 600 Mhz procesor, mozliwośc odczytywania dokumentów aplikacji biurowych oraz 3,14 calowy wyświetlacz o rozdzielczości QVGA.

Więcej informacji Samsung z pewnością ujawni w trakcie Mobile World Congress w Barcelonie, już w połowie lutego.

 

[za Samsung]

Łukasz Cichy