Premiera 10-calowego tabletu Dell Streak 10 już w lutym?

Na krótko po oficjalnej prezentacji Streak 7, Dell potwierdził, że pracuje nad 10-calowym tabletem. I choć wtedy nie uraczył nas informacją na temat spodziewanej daty premiery modelu, można było mieć nadzieję, że niebawem pojawią się pierwsze spekulacje na ten temat.

I faktycznie tak się stało. Według nich premiera Streak 10 ma mieć miejsce w lutym.

A skoro tak, to od razu na myśl nasuwają się targi Mobile World Congress (MWC) 2011, które trwać będą od 14 do 17 lutego w Barcelonie. Przyznajcie sami, że to ma sens. Co więcej, skoro ma działać pod kontrolą Honeycomb (którego premiera ma się odbyć 2 lutego), to są jeszcze większe szanse na to, że Streak 10 znajdzie się na stoisku Della na MWC 2011.

10-calowy tablet Della ma pracować w oparciu o Androida 3.0 Honeycomb i w sumie tylko tyle o nim na razie wiemy. Możemy się spodziewać, że rozdzielczość ekranu urządzenia nie będzie powalała na kolana, bo producent ma z tym wyraźny problem (chyba że nas w tym wypadku pozytywnie zaskoczy, oby!). Dla przypomnienia, dotychczasowe urządzenia producenta: 5-calowy Streak i Streak 7, mają po 800 x 480 pikseli.

Cóż, jaki będzie naprawdę Dell Streak 7 okaże się w ciągu najbliższych tygodni. Pozostaje nam tylko cierpliwie czekać.

 

Katarzyna Pura

Tabletowo.pl