Motorola i Apple jak w "Roku 1984"

Wczoraj w Stanach Zjednoczonych miały miejsce finały rozgrywek ligi futbolu amerykańskiego, Super Bowl. Jest to jednak święto nie tylko sportu, lecz także reklamy, których ceny podczas meczu osiągają zawrotny pułap. Reklama Motoroli sugeruje, że w mieście jest nowy Wielki Brat do obalenia.

Finał rozgrywek, czyli Super Bowl, gromadzi przed telewizorami niemal połowę amerykańskiego społeczeństwa (dzień w którym odbywa się podsumowujący mecz to Niedziela Super Bowl) - dlatego też cena 30-sekundowej reklamy wynosi od 2,5 do 3 milionów dolarów.? Zdecydowana większość firm, które postanawiają się reklamować podczas ostatniego meczu sezonu tworzy swoje spoty specjalnie na tę okazję.

W tym roku Motorola ponownie postanowiła porównać się do Apple.

Pamiętacie pewnie kultową już reklamę Apple z 1984 roku, opartej o nawiązanie do Orwella, do której w oczywisty sposób odwołuje się tu Motorola.

Co ciekawe, to już kolejny raz w którym Motorola chce promować swoje urządzenie zestawiając wizerunek z Apple. Wcześniej miało to miejsce przy okazji telefonu Motorola Droid (Milestone). Ówczesna kampania reklamowa zestawiała wszystkie słabsze strony iPhone'a ze smartfonem Motoroli. Ponad rok temu taka strategia reklamowa okazała się być skuteczna - Droid spodobał się użytkownikom i dodatkowo znacznie poprawił wizerunek Motoroli.

Czy tym razem będzie podobnie i reklamie uda się wywołać odpowiednie skojarzenia? Zobaczymy. Ważne jest teraz, że za tydzień rozpoczyna się Mobile World Congress, na którym Motorola z pewnością będzie prezentowała swoje urządzenia. Konkurenta w postaci Apple na MWC nie będzie.

Zdjęcie Motorola Xoom WiFi 32GB
Motorola Xoom WiFi 32GB
  • System operacyjny: Android 3.0 Honeycomb
  • Komunikacja: Wi-Fi
  • Przekątna ekranu: 10,1 cala
  • Pamięć wewnętrzna: 32 GB
0 opinii

Parametry techniczne

Procesor Dual Core Częstotliwość procesora 1 GHz
Pamięć RAM 2 GB Pamięć wewnętrzna 32 GB
Komunikacja Wi-Fi Rozdzielczość ekranu 1280 x 800
Przekątna ekranu 10,1 cala Aparat 5 Mpx
Kamera przednia 2 Mpx USB microUSB
System operacyjny Android 3.0 Honeycomb Bluetooth 2.1
Moduł GPS Tak

Parametry fizyczne

Waga 0,70 kg Wymiary 263 x 190 x 9,9 mm
Więcej o: