Kolejna wersja Androida już w kwietniu

ViewPad 4, którego premiera planowana jest na kwiecień, przyniesie ze sobą nową wersję systemu od Google - Androida 2.4. Jego nazwa pozostanie taka sama jak poprzednika, lecz funkcjonalnością będzie mu bliżej do kolejnej generacji systemu.

Premiera nowego smartphona ViewPad 4 od firmy Viewsonic planowana na czerwiec uległa zmianie. Kwiecień jest teraz aktualną datą wydania, a ponadto urządzenie ma posiadać najnowszą wersję Androida z drugiej serii.

Jak donosi serwis Pocket-lint aktualizacja systemu o numerze 2.4 nie będzie posiadać słodko brzmiącej nazwy "Ice Cream". System pozostanie przy swojej poprzedniej nazwie kodowej - "Gingerbread". Dzięki aktualizacji, urządzenia jednordzeniowe będą mogły współpracować z oprogramowaniem stworzonym dla dwurdzeniowych sprzętów.


Jeżeli chodzi o specyfikację techniczną ViewPada 4, to prócz wyżej wspomnianego wsparcia dla Androida 2.4, urządzenie będzie wyposażone w ekran o przękątnej 4,1 cala, aparat o matrycy 5 megapikseli, zdolnego nagrywać filmy HD w jakości 720p, port mini-HDMI na wyjście wideo, a także Bluetooth 2.1 i Wi-Fi 802.11 b/g/n.

Więcej szczegółów o aktualizacji Androida, jak i samym ViewPadzie 4, powinniśmy poznać już niedługo.

[za Pocket-lint]

Adam Magdziak

Więcej o: