Nowi twardziele od Pentaxa

Firma Pentax zaprezentowała dwa nowe modele "wszystkoodpornych" kompaktów.

Optio WG1 i Optio WG1-GPS wyposażone są w 14 megapikselową matrycę oraz szerokokątny obiektyw 28-140 mm. Producent zapewnia, że aparaty można swobodnie używać pod wodą (do 10 m głębokości). Oba modele wytrzymają każdy upadek z wysokości 1,5 metra, a także nacisk do 100 kg. Nowe Optio pozwalają również na komfortową pracę w niskich temperaturach (do -10° Celcjusza).

Kompakty posiadają 2,7 calowy pokryty powłoką antyrefleksyjną ekran LCD (16:9). Ciekawostką jest zastosowanie przez producenta pięciu diod LED wokół obiektywu, które pomagają przy kadrowaniu zdjęć makro. Sensor pozwala na rejestrowanie filmów 720p z prędkością 30 klatek na sekundę. Oba modele oferują wsparcie dla kart Eye-Fi, które pozwalają dzielić się zarejestrowanymi materiałami poprzez sieć bezprzewodową.

Optio WG1 został wyceniony na 350 dolarów i dostępny będzie w kolorze czarno-niebieskim i purpurowym. Natomiast model wyposażony w moduł GPS ma być o 50 dolarów droższy i będzie można go nabyć w zielonym lub srebrnym kolorze.

Zapraszamy do galerii

[za pentax]

Bartłomiej Kionka