Tanio zbuduj własną aplikację spamerską na Facebooku

Według firmy Websense zajmującej się bezpieczeństwem sieciowym, narzędzie do automatycznego generowania aplikacji atakujących użytkownika Facebooka jest udostępniane za jedyne 25 dolarów.

Narzędzie o nazwie "Tinie app" pozwala na łatwe tworzenie aplikacji, które są formą spamu Facebookowego, najczęściej obiecując możliwość sprawdzenia tego, kto odwiedza nasz profil. O problemie pisaliśmy już wcześniej a teraz, wraz z upowszechnieniem się narzędzi, które udostępniają możliwość tworzenia spamerskich aplikacji każdemu, kto tylko zechce wydać 25 dolarów, będzie on stawał się coraz powszechniejszy. Cytując Patrika Runalda z Websense:

Czarne charaktery nadal będą starały się wykorzystać wszelkie zasoby dostępne w sieci, w tym Facebooka, do zarabiania pieniędzy lub kradzieży informacji. Wprowadzenie zestawów z exploitami oraz szablonów do groźnych aplikacji Facebookowych, takich jak ten, który właśnie odkryliśmy, powoduje znaczące obniżenie progu wejścia dla rozpoczęcia działań kryminalnych.

Innymi słowy, upowszechnienie się takich narzędzi powoduje, że coraz więcej osób może stać się internetowymi oszustami i naciągaczami - a zatem coraz więcej osób może stać się ofiarami takich ataków.

[na podstawie Websense, przez The Register]

Leszek Karlik

Więcej o: