Ruszyło Miasteczko Testowe TP w Politechnice Warszawskiej

"Internet to coś więcej niż zabawa, to twoje życie". Takie hasło przewodnie towarzyszyło konferencji zorganizowanej z okazji uruchomienia Miasteczka Testowego TP w Politechnice Warszawskiej.

Rektor uczelni prof. dr hab. inż. Włodzimierz Kurnik dodał, że wszystko co dzieje się w Politechnice Warszawskiej, robione jest dla studentów. Ci natomiast mają od dziś powody do zadowolenia. Uczelnia w porozumieniu z TPSA i Orange Labs "zaświeciła" (wymyślone w PW skojarzenie ze światłowodem) w kilku domach studenckich.

Dzięki światłowodom i łączom bezprzewodowym, wszyscy ich mieszkańcy uzyskają dostęp do szybkiego Internetu (200/20 Mbitps) i technologii IPTV. Dostaną także routery WiFi/n. Miasteczko testowe służyć ma studentom do nauki, rozwijania swoich umiejętności. Będą oni jednocześnie pierwszymi osobami, które sprawdzą gdzie są słabe i mocne strony technologii wdrażanych przez TPSA. Tych, które za jakiś czas wykorzystywać będą indywidualni odbiorcy.

Porozumienie jest też szansą dla studentów na szybkie znalezienie pracy. Na jego mocy, Politechnikę Warszawską odwiedzać będą między innymi rekruterzy poszukujący młodych, zdolnych osób. Organizowane będą również warsztaty i rozpocznie się program ambasadorski. Już teraz można zresztą wziąć udział w konkursie Twoja Perspektywa, który pozwoli ambitnym zaprezentować swoje umiejętności.

Warto jednak podkreślić, że jeśli rzeczywiście wszystko co dzieje się w PW, robione jest dla studentów, to dzisiejsza konferencja miała jedną, bardzo dużą wadę. Nie było na niej praktycznie żadnych studentów (choć fakt ten próbowano wytłumaczyć trwającą sesją). Zastąpiło ich liczne grono poważnych osób w garniturach. One wiedzą już praktycznie wszystko na temat Miasteczka Testowego. Informacje przekazywane w trakcie tego wydarzenia powinny natomiast docierać do tych, którzy są nimi być najbardziej zainteresowani.

Krzysztof Pielesiek