WSJ: Rozpoczęła się produkcja iPada 2

Powołując się na swoje źródła, redakcja Wall Street Journal donosi, że rozpoczęła się produkcja następcy iPada. WSJ potwierdza kilka plotek na temat urządzenia.

Firmą, która dostarczyć ma gotowe iPady 2, jest Foxconn. Produkcja nowego tabletu miała już ruszyć pełną parą. Samo urządzenie ma być cieńsze i lżejsze od swojego poprzednika i będzie posiadało przynajmniej jedną kamerą na wierzchniej części obudowy, dzięki której możliwe stanie się prowadzenie wideokonferencji. Być może będzie ona miała matrycę 0,3Mpx. Kamerka zamontowana na tylnej części obudowy ma natomiast mieć matrycę 1Mpx.

Nowością w produkcie Apple ma także być szybszy procesor oraz o wiele mocniejszy układ graficzny. Zwiększyć ma się także ilość pamięci wbudowanej w tablet. Niestety, Wall Street Journal twierdzi, że rozdzielczość wyświetlacza w iPadzie 2 nie zmieni się w stosunku do jego poprzednika. W chwili rynkowego debiutu urządzenie kosztować ma mniej więcej tyle samo co iPad dostępny obecnie w sklepach. iPad 2 zadebiutować ma w ciągu kilku miesięcy - być może w maju tego roku.

Starym zwyczajem, przedstawiciele firmy Apple nie skomentowali informacji opublikowanych przez Wall Street Journal.

Wszystkie plotki na temat iPada 2 zostały zebrane w tym artykule.

Krzysztof Pielesiek

[za: Wall Street Journal Online]

Więcej o: