City Interactive rozwija się - będą gry na smartfony

Firma City Interactive zapowiedziała powołanie nowej spółki i utworzenie kolejnego studia. Zajmą się one grami na smartfonach.

Komercyjny sukces gry Sniper: Ghost Warrior sprawił, że warszawskie City Interactive zaczęło inwestować. Jakiś czas temu firma zapowiedziała, iż stworzy grę wideo bazującą na znanym silniku Unreal Engine 3. Dowiedzieliśmy się też, że City Interactive otworzy nowy oddział w Londynie. Będzie nim zarządzała postać znana w świecie elektronicznej rozrywki.

To jednak nie koniec posunięć biznesowych autorów Snipera. Ogłosili oni właśnie, że zamierzają utworzyć całkowicie nową spółkę, której celem będzie "wydawanie wysokiej jakości gier na platformy smartphone". To jednak wciąż za mało dla ambitnej firmy. W oświadczeniu prasowym dodała ona, że stworzy także nowe studio zajmujące się tylko i wyłącznie tworzeniem gier na platformy mobilne. Również młodzi deweloperzy mogą liczyć na zainteresowanie ze strony City Interactive. Firma zdradza, że zamierza przejmować zespoły produkujące gry na iPhone'a i inne platformy mobilne.

O tym, że gry są dochodową gałęzią rynku, przekonywać nie trzeba. Wystarczy spojrzeć na sukces Habbo Hotel, którym bawi się 200 milionów osób albo na posunięcie firmy HTC, która zainwestowała 40 milionów dolarów w usługi związane z elektroniczną rozrywką.

Krzysztof Pielesiek, Konrad Hildebrand

Więcej o: