MWC 2011: Toshiba prezentuje własny tablet z Androidem

Prosto z Barcelony dyrektor regionu EMEA Marco Perino zaprezentował przedprodukcyjny egzemplarz tabletu Toshiby, o nazwie kodowej Antares, najnowsze dziecko koncernu.

Antares to tablet o przekątnej ekranu 10,1 cala w proporcjach 16:10, wyposażony w czujnik oświetlenia otoczenia, który pozwala na dostosowanie jasności ekranu do potrzeb użytkownika. Perino zachwalał urządzenie mówiąc, oznajmiając, że Antares w swojej obudowie mieści dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2, dwie kamery - z przodu 2mpix, oraz 5mpix z tyłu - "na potrzeby zarówno wideokonferencji jak i zwykłego robienia zdjęć".

Toshiba zapewnia także, że tablet, pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Android Honeycomb będzie miał dostęp do Toshiba Marketplace, gdzie znajdą się specjalnie wyselekcjonowane aplikacje dostosowane do możliwości tabletu, oraz zwykłego popularnego Android Marketu.

Bateria urządzenia ma starczać na około 8 godzin ciągłej pracy. W tablecie znajdziemy także złącza WiFi i 3G, oraz GPS, żyroskop i inne tego typu dodatki. Będzie także możliwość zadokowania tabletu do telewizora.

Antares ma się pojawić na rynku już w pierwszej połowie bieżącego roku, a jak udało nam, się później dowiedzieć, najprawdopodobniej w okolicach maja w cenie około 1799 złotych za wersję 16 GB i bez modułu 3G.

Łukasz Cichy

Mobile World Congress 2011

Więcej o: