Kosmetyczne zmiany w Google czy zapowiedź nowej usługi?

Na anglojęzycznej stronie głównej wyszukiwarki Google.com można zauważyć zmian w interfejsie. Są jednak tacy którzy twierdzą, że jest to zwiastun nadchodzącej usługi społecznościowej Google'a.

Zmiany są w istocie niewielkie, a dotyczą górnego paska menu. Najważniejszą modyfikacją wydaje się być stworzenie jednego menu w prawym górnym rogu, w którym skupiają się opcje takie jak iGoogle, Ustawienia czy Wyloguj. Najważniejszą, bo skupiają się pod naszym nazwiskiem.

Na tej właśnie przesłance serwis TechCrunch stawia hipotezę, że Google powoli poważnie przygotowuje się do uruchomienia własnego serwisu społecznościowego (Google Me albo Google +1). Skąd takie twierdzenie? Ponieważ wcześniej wyciekły zrzuty ekranu, na których znaleźć można identyczne menu, także zawierające imię i nazwisko użytkownika.

W przesłanym TechCrunchowi oficjalnym oświadczeniu koncernu z Mountain View czytamy, że jest to wizualna aktualizacja paska menu, która ma ujednolicić wygląd usług Google i teraz powoli trafia do wszystkich użytkowników.

TechCrunch niezrażony zauważa, że w oświadczeniu nie ma ani słowa, które zaprzeczałoby powolnemu wprowadzaniu społecznościowej usługi Google. Cóż - poczekamy, zobaczymy.

Więcej o: