Nokia bez smartfonów z Windows Phone 7?

Możemy się nie doczekać smartfonów Nokii działających pod kontrolą Windows Phone 7. Fiński producent prawdopodobnie zaczeka z ich produkcją do premiery kolejnej wersji systemu operacyjnego Microsoftu.

Smartfony Nokii działające pod kontrolą Windows Phone 7 na pewno nie pojawią się w sklepach przed październikiem tego roku. Istnieje wręcz szansa, że takie urządzenie zobaczymy dopiero w chwili, gdy Microsoft wyda kolejną wersję swojego systemu operacyjnego. Zdaniem serwisu Slashgear, Nokia poczekać ma przynajmniej do premiery "Mango" - aktualizacji która być może zmieni nazwę systemu operacyjnego na Windows Phone 7.5.

Informacje te może potwierdzać postawa Stephena Elopa, który unika mówienia o smartfonach Nokii działających pod kontrolą Windows Phone 7. Firma nie zdradza też kiedy dokładnie zobaczymy takie urządzenia na rynku. Wiadomo jedynie, że ich pierwsze duże dostawy trafią do sklepów dopiero w przyszłym roku.

Tymczasem serwis Phone Scoop donosi, że Nokia jest pierwszą firmą, której Microsoft pozwolił zmienić system operacyjny jak tylko jej się podoba. Przedstawiciel zarządu Nokii - Niklas Savander - powiedział w wywiadzie, że fińska firma może wprowadzić praktycznie dowolne zmiany do Windows Phone 7 lub jego następcy.

Kiedy więc zobaczymy i jak będzie wyglądał system operacyjny, który powstanie w wyniku współpracy obu firm? Na pytanie to trudno jest odpowiedzieć. Można jedynie założyć, że wielbiciele Nokii i Microsoftu muszą się uzbroić w cierpliwość.

Zobacz także: Windows Phone 7 z IE9, wielozadaniowością i Kinectem

Krzysztof Pielesiek

[za: Slashgear, Phone Scoop]

Więcej o: