Tablet Motorola Xoom nie będzie obsługiwał Flasha. Przynajmniej na początku

Tablet Motorola Xoom, działający pod kontrolą Androida 3.0 nie będzie obsługiwał Flasha. Odpowiednia aktualizacja ma pojawić się na wiosnę.

Jak podaje Business Insider, nowy tablet Motoroli - Xoom - prezentowany jako (kolejny) "zabójca iPada", nie będzie obsługiwał technologii Adobe Flash. Jak wiadomo, obsługa Flasha jest jednym z argumentów "przeciwko" Apple a "za" Androidem. Tym bardziej zaskakuje decyzja Motoroli o wprowadzeniu tej technologii dopiero w kolejnej aktualizacji oprogramowania, która ma być dostępna wiosną 2011.

Duża część wideo, gier oraz reklam internetowych tworzona jest we Flashu, przez co użytkownicy urządzeń Apple nie mają do niej dostępu. Z drugiej jednak strony mieliśmy okazję sprawdzić, jak sprawdza się Flash na urządzeniach mobilnych testując tablet Samsung Galaxy Tab, działający pod kontrolą Androida 2.2 i nie byliśmy specjalnie zachwyceni, gdyż wtyczka spowalniała ładowanie się stron internetowych. Może więc pierwsi nabywcy Xooma nie powinni aż tak narzekać na brak Flasha.

Zdjęcie Motorola Xoom WiFi 32GB
Motorola Xoom WiFi 32GB
  • System operacyjny: Android 3.0 Honeycomb
  • Komunikacja: Wi-Fi
  • Przekątna ekranu: 10,1 cala
  • Pamięć wewnętrzna: 32 GB
0 opinii

Parametry techniczne

Procesor Dual Core Częstotliwość procesora 1 GHz
Pamięć RAM 2 GB Pamięć wewnętrzna 32 GB
Komunikacja Wi-Fi Rozdzielczość ekranu 1280 x 800
Przekątna ekranu 10,1 cala Aparat 5 Mpx
Kamera przednia 2 Mpx USB microUSB
System operacyjny Android 3.0 Honeycomb Bluetooth 2.1
Moduł GPS Tak

Parametry fizyczne

Waga 0,70 kg Wymiary 263 x 190 x 9,9 mm