Chiny rozważają zablokowanie wszystkich mikroblogów

Władze w Pekinie bardzo poważnie zastanawiają się nad zablokowaniem serwisów typu Twitter. Powodem ma być sytuacja na Bliskim Wschodzie, gdzie mikroblogi wykorzystywane są do skutecznej komunikacji i aktywizacji mieszkańców.

W krajach arabskich wrze; Egipt, Libia i inne kraje miewają problemy z dostępem do Internetu lub są od niego całkowicie odcinane. Ich mieszkańcy bowiem wykorzystują serwisy społecznościowe takie jak Facebook czy Twitter w celu lepszej, masowej komunikacji i koordynacji działań.

Tymczasem w Chinach... Jak podaje serwis Business Insider, chińskie władze rozważają przypadek państw arabskich i poważnie rozważają wyłączenie w Państwie Środka tych narzędzi, które mogłyby zostać wykorzystane przeciwko nim. Z doniesień serwisu wynika, że

wysiłek mający na celu krytykę oraz kontrolę mikroblogów powinien zostać zwiększony, dodatkowo powinny zostać przedsięwzięte kroki przygotowujące do możliwości odcięcia dostępu do pewnych części Sieci.

Przypomnijmy, że w Chinach blokowany jest dostęp do wielu serwisów internetowych (np. Facebooka), a wyniki wyszukiwania wewnątrz kraju podlegają cenzurze.

Więcej o: