Aplikacje mobilne zyskują na znaczeniu

GSM Association w porozumieniu z firmą Zokem stworzyło raport sprawdzający w jaki sposób wykorzystujemy urządzenia mobilne. Okazuje się, że prym wiodą wiadomości tekstowe, ale tuż za nimi są aplikacje.

Ankieta na podstawie której stworzono raport objęła 2200 osób z Wielkiej Brytanii i USA, czytamy w serwisie Read Write Web. Dodajmy, że chodzi tu o posiadaczy smartfonów a nie "smartfonów i tabletów". Okazuje się, że z aplikacji korzystamy ponad 650 minut miesięcznie. Natomiast na przeglądanie internetu na ekranie smartfona poświęcamy zaledwie 422 minuty.

"Aplikacyzacja" internetu mobilnego ma miejsce już od dłuższego czasu i właściwie wszyscy o niej wiemy, ale to jedno z pierwszych badań które dobitnie pokazuje ten trend. Mały ekran, Flash lub brak jego obsługi sprawiają, że przeglądanie zasobów Sieci na telefonach komórkowych nie jest najwygodniejsze. Aplikacje natomiast dostosowane są dokładnie do danej platformy i opracowane pod kątem dotykowego interfejsu.

Na moim komputerze to przeglądarka jest najważniejszym programem. Na telefonie jednak faktycznie pełni już funkcję drugorzędną.

Zgadzacie się z autorami raportu? Też wolicie korzystać raczej z aplikacji niż z mobilnej przeglądarki?