Film ku chwale Rick Rolla

Hity internetu, najwięksi zabójcy wolnego czasu - każdy zna filmiki do których linki przesyłamy mailem i wrzucamy na serwisy społecznościowe. Czy doczekają się filmu?

Taki plan najwyraźniej ma szef firmy marketingowej NRUV z Kolorado Andrew Fischer, który przygotowuje się do nakręcenia filmu, do którego zatrudnił autorów i bohaterów kilku popularnych internetowych filmików - Anotine Dodson znanego tekstu "Hide Yo Wife, Hide Yo Kids", Paula Vasqueza zachwycającego się podwójną tęczą albo Gary'ego Brolsma, który brawurowo zaśpiewał "Numa Numa". Całości ma patronować Rick Astley - wykonawca "Never Gonna Give You Up", klipu, który używany jest do wkręcania ludzi, że podsyłacie im jakiś fajny filmik. Od niego film bierze tytuł - "The Chronicles of Rick Roll". Projekt ma już stronę i podobno scenariusz oraz pieniądze na gaże dla aktorów.

Jeśli myślicie, że to żart - zwiastun powinien wyprowadzić was z błędu. Miga w nim jeszcze kilku internetowych "celebrytów" - np. dziki wojownik z World of Warcraft - Leroy Jenkins.

Czuję nosem gruby pastisz albo gruby niewypał - ciężko mi określić, dla kogo byłby ten film.
W polskiej wersji pewnie zobaczylibyśmy bohaterów "Jestem hardkorem" i "Ale urwał" oraz oczywiście hardkorowego koksa. Ścieżka dźwiękowa: Cezik i MC Silk.

[za: TechCrunch]

Paweł Kamiński

Więcej o: