To już koniec Google Video

Minęły prawie dwa lata od czasu, kiedy zablokowano możliwość dodawania filmów na Google Video. Dzisiaj wiemy już, że dni funkcjonowania serwisu są policzone.

Pomimo uniemożliwienia użytkownikom dodawania nowych materiałów, Google Video nadal funkcjonowało i można było oglądać filmy zamieszczone w serwisie przed wprowadzeniem blokady. Kilka dni temu użytkownicy Google Video zostali powiadomieni mailowo, że dnia 29 kwietnia 2011 serwis nie będzie już dłużej oferował możliwości odtwarzania materiałów filmowych. Zamiast tego Google planuje skoncentrować się na rozwijaniu wyszukiwarki wideo.

W liście użytkownicy zostali także poproszeni o przeniesienie swoich materiałów na YouTube, w czym pomoże im dodana w ostatnich dniach opcja umożliwiająca ściąganie filmów bezpośrednio z Google Video. O ile odtwarzanie materiałów zostanie wyłączone 29 kwietnia, tak możliwość ich pobierania będzie zablokowana dopiero po 13 maja tego roku.

Serwis Google Video kończy więc swoją działalność po 6 latach i od teraz będzie służył jako wyszukiwarka materiałów filmowych w sieci. Sytuacja nie jest zaskakująca. Serwis już dawno temu stracił swoją popularność, kiedy w sieci pojawił się YoutTube.

[za: TechCrunch]

Grzegorz Młodawski