Laptopy z pikoprojektorem zamiast napędu DVD

Szukasz laptopa innego niż wszystkie? Jeśli tak, to powinieneś się przyjrzeć nowym LifeBookom Fujitsu.

Dwa nowe laptopy mogą zainteresować osoby, które niezbyt często przenoszą dane na płytach CD/DVD. Zamiast napędu optycznego, nowe LifeBooki posiadają pikoprojektory o nieujawnionych parametrach. Wiadomo natomiast co nieco na temat samych komputerów. Jeden z nich posiada 13,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1366x768 (model S761/C), a drugi 12,1-calowy o rozdzielczości 1280x800 (P771/C). Oba zostały wyposażone w procesor Intel Core i5-2520M, 1GB pamięci RAM i twardy dysk 160GB. Nowe laptopy trafią do sprzedaży w połowie tego maja, ale początkowo będą dostępne tylko w Japonii. Wyceniono je na 3110 dolarów (większy) lub 2675 dolarów (mniejszy).

Więcej o:
Komentarze (6)
Laptopy z pikoprojektorem zamiast napędu DVD
Zaloguj się
 • marcin.gam

  0

  @cvbyui
  "dużo rozsądniej będzie to pokazać na ekranie laptopa niż wyświetlać kiepskim projektorkiem na np. zielonej ścianie"

  Życzę powodzenia w pokazaniu na ekranie laptopa czegoś powiedzmy 12 osobom na raz. Szczególnie np 30 minutowego wykładu z komentarzami.
  A z rzutnikiem, nawet kiepskim jest to osiągalne i wygodne. Zrozum - ten sprzęt nie jest dla każdego, to sprzet niszowy. ale jest nisza która takich rozwiązań bardzo potrzebuje (przedstawiciele handlowi, małe szkoły nauki jazdy, ludzie przeprowadzający jakies szkolenia i prezentacje)

 • kukok

  0

  jakie brzydkie, jak Książę Karol

  srecenzje.blox.pl/html

 • tmajcher

  0

  @cvbyui:
  Naprawde marudzisz, albo jestes dzieciakiem, ktory malo jeszcze swiata widzial. Ja rozumiem podejscie takiego dziecka do takiego sprzetu, prywatnie nie ma to zupelnie zadnego zastosowania. Ale w biznesie jak najbardziej. W salach konferencyjnych zazwyczaj sa dobre maty, ale z rzutnikami bywa roznie. A tu przyjezdzasz do klienta, pyk pyk i zalatwione.

 • cvbyui

  0

  @qqryq10
  albo taszczyć swój osobny sprzęt.

  Jeśli chcesz zrobić to porządnie, to i tak się nie obejdzie - dobry ekran, dobry rzutnik. A jeśli chcesz pokazać, żeby coś tam jako-tako było widać, to dużo rozsądniej będzie to pokazać na ekranie laptopa niż wyświetlać kiepskim projektorkiem na np. zielonej ścianie.

 • qqryq10

  0

  Ale Ty cvbyui marudzisz jak zwykle nie mając racji.
  Weźmy na ten przykład osobę, która jest przedstawicielem handlowym jakiejś firmy. Człowiek taki chcąc zaprezentować swoje usługi musi albo liczyć na to, że klient będzie miał do dyspozycji salę z rzutnikiem albo taszczyć swój osobny sprzęt.
  Tymczasem tutaj ma do dyspozycji urządzenie zintegrowane i może bez obaw iść do ludzi.
  Wiadomo, taki projektor nie pociągnie FullHD ale nie o to przecież chodzi. Wystarczy aby przyzwoicie wyświetlił kilka wykresów czy filmik w niskiej rozdzielczości.
  Aha, i wiem o czym piszę, bo mam z takimi "terenowymi" do czynienia na co dzień i gdybym mógł im dać zamiast osobnego urządzenia takie zintegrowane rozwiązanie to by mnie długo na rękach nosili.

 • cvbyui

  0

  Kolejne bezsensowne połączenie "czegoś z czymś". Pomijając to, że nie wierzę w wystarczającą jasność i jakość takiego projektora, to czy ktoś zastanowił się, jak będzie skakał obraz po dotknięciu laptopa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX