Olbrzymi sterowiec w przyszłym roku wzbije się w niebo

Co nie udało się wojsku, prawdopodobnie uda się prywatnej firmie. Już w przyszłym roku w niebo wzbije się gigantyczny sterowiec P-791 SkyTug.

Maszyna ta była częścią wojskowego programu badawczego, który miał zaowocować stworzeniem sterowca mogącego przewozić ponad 500 żołnierzy wraz ze sprzętem i ich pojazdami. Niestety, ze względów technicznych, maszyna ta nie mogłaby wzbić się na duże wysokości, a tym samym byłaby łatwym celem nawet dla piechoty wyposażonej w przenośne wyrzutnie rakiet.

Pomysł armii postanowiła wykorzystać firma Aviation Capital Enterprises. We współpracy z korporacją Lockheed, już w przyszłym roku dostarczy ona pierwszy gigantyczny sterowiec. Będzie nim P-791 SkyTug, którego odbiorca póki co pozostaje nieznany. Maszyna ta ma mieć udźwig rzędu 20 ton. Jej kolejne wersje mają go zwiększyć do kilkuset ton. SkyTug będzie sterowcem startującym pionowo, i jak zaznacza producent, tańszym od helikoptera. Co ciekawe, P-791 może startować nawet z wody i nieutwardzonych powierzchni dzięki specjalnym kurtynom powietrznym. Kolejną ciekawostką są silniki mogące pełnić funkcję "przyssawek". Oznacza to, że sterowiec nie musi nigdzie cumować, gdyż po prostu przyklei się do ziemi.

Więcej o:
Komentarze (27)
Olbrzymi sterowiec w przyszłym roku wzbije się w niebo
Zaloguj się
 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 2 razy 2

  Polszczyzno moja biedna... Gdzie słowa i wyrażenia "zmyślenie", "fałszywka", "podpucha", "zdumienie", "koń by się uśmiał"? Czy już wszystko trzeba określać anglojęzycznym slangiem, takim samym w każdym kraju?
  I nie, nie chodzi mi o to, że angielski jest be, że "polska młodzież śpiewa polskie piosenki". Tylko o to, że nie ma powodów, by się nie zastanawiać, więc warto, by każda osoba myślała o języku i dbała o to, jak mówi.

 • blue911

  Oceniono 1 raz 1

  Oni tym zamierzaja czolgi wozic! Hahahha: kazdy Indianin z wprawa w strzelaniu lukiem jedna strzala im to rozwali. Ale bedzie news i filmy kolorowe. Kraksa Zeppelina to byl pikus.

 • blue911

  Oceniono 1 raz 1

  HEL!!!! Spisek rozwiklany! Tym gigantycznym balonem,na zamowienie Putina i Tuska, rozpylili hel nad Smolenskiem co by Kaczor doznal odwiecznej porazki.

 • edytkus

  Oceniono 1 raz 1

  Amerykanie zrezygnowali z kanadyjskich zamawiajac trzy takie: www.space.com/8615-army-orders-huge-airship-aid-combat-missions.html

 • jerzy.zarzycki

  Oceniono 1 raz 1

  "Co nie udało się wojsku, prawdopodobnie uda się prywatnej firmie. Już w przyszłym roku w niebo wzbije się gigantyczny sterowiec P-791 SkyTug.

  Maszyna ta była częścią wojskowego programu badawczego, który miał zaowocować stworzeniem sterowca mogącego przewozić ponad 500 żołnierzy wraz ze sprzętem i ich pojazdami"

  i

  "Maszyna ta ma mieć udźwig rzędu 20 ton."

  i

  średnia masa człowieka 80 kg,
  rzeczywiście im się udało :]

 • irowiec

  0

  Fajny, kupię sobie taki na starość i zamieszkam w chmurach. Na razie chodzę tylko z głową w chmurach:)

 • rrhalo

  0

  Absolutnie nie fałszywka. Czytałem o tym w kilku miejscach już kilka tygodni temu.

 • brauling

  0

  Interesujacy projekt sterowca ale do transportowania cieszkiego sprzetu sie nienadaje z uwagi na maly udzwig. No i do tego jest wolniejszy od helikoptera mniej manewrowy co najwyzej do transportu wojska

 • krzynio_s

  0

  parę lat temu Niemcy tez próbowali ale okazało się ze to się nie opłaca. A jak się Niemcom nie opłaca to znaczy ze trzeba odpuścić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX