Sony ulepsza rzeczywistość rozszerzoną

Teraz możesz zobaczyć jeszcze więcej rzeczy, których nie ma. 

Nowa technologia Sony nie wymaga korzystania ze specjalnych kart, czy znaczników. Zwykle dzięki kartom ze specjalnym wzorem oprogramowanie "wie", gdzie ma wstawić jakiś wirtualny element lub efekt. Zamiast tego program rozpoznaje przedmioty codziennego użytku, które wywołają reakcję w wirtualnym świecie - np. kubek, plakat, stół czy książkę. Po wywołaniu jakiegoś efektu, obiekt nie musi być dalej widoczny na ekranie - na filmie widać przykład menu, które pozostaje widoczne dłuższy czas.

Wygląda na to, że Sony buduje podstawy pod urządzenia (np. okulary), które pozwolą nam obserwować bogatszą niż dotychczas rzeczywistość bez żadnego specjalnego jej przygotowania - wyobraźmy sobie np. plakat filmowy, który z miejsca pozwoli nam obejrzeć zwiastun.

[engadget]

Paweł Kamiński

Więcej o:
Komentarze (2)
Sony ulepsza rzeczywistość rozszerzoną
Zaloguj się
  • second.majster

    0

    szkoda że nic nie zrozumiałem o co chodzi i na czym ten wynalazek polega, dawno nie byłem tak głupi, o co chodzi w ogóle w tym tekście i czego on dotyczy? a jeśli to jest w treści tego 5 minutowego filmu to sorry, szkoda mi 5 minut z życia na oglądanie ruchomych obrazków, wolę wolę tekst, ale jak widać pełni on rolę opisu do ruchomego obrazka

  • janw88

    0

    W takim razie po co w ogóle plakat? I po co wychodzić z domu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX